ZADZWOŃ 519 179 707


Dzień Ratownictwa Medycznego Deltamed


Po raz pierwszy Dzień Ratownictwa Medycznego w Polsce obchodzony był w 2006 roku. Dzień ratownictwa medycznego został powołany Ustawą z dnia 08.09.2006r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Patronem corocznego święta jest błogosławiony Gerard Tonque. Zarząd Deltamed transport i ratownictwo medyczne był współorganizatorem Dnia Ratownictwa Medycznego i Pikniku Medycznego.

Podczas Pikniku ratownicy medyczni wykonywali:
- pomiar saturacji krwi tlenem (nasycenia krwi tętniczej tlenem) metodą pulsoksymetrii.
- pomiar poziomu cukru (glukozy) we krwi
- pomiar ciśnienia tętniczego krwi

Jak zwykle bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze pokazy z technik ratowniczych oraz udzielania pierwszej pomocy.
Dzieci i dorośli chętnie brali udział w nauce udzielania pierwszej pomocy wykonywanej na fantomach. Deltamed transport i ratownictwo medyczne dysponuje profesjonalnymi zestawami fantomów do nauki resuscytacji LAERDAL Little Family QCPR. Zestaw fantomów Little Family to trzy wiernie odtworzone manekiny umożliwiające realistyczny trening podstawowych czynności z zakresu resuscytacji krążeniowo - oddechowej osób we wszystkich grupach wiekowych. Zestaw fantomów Little Family - został wzbogacony o funkcję pomiaru jakości wykonywanej akcji RKO. Stanowią one odzwierciedlenie fizjologii i anatomii przeciętnej osoby i zostały tak zaprojektowane, aby umożliwić realistyczny trening podstawowych umiejętności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Goście zapoznali się z zasadami użycia Defibrylatora AED PLUS. AED PLUS to pierwszy i jedyny w pełni ratowniczy defibrylator AED z informacją zwrotną dla osoby udzielającej pierwszej pomocy. Defibrylatory AED są łatwe w obsłudze, dzięki skupieniu wysiłków ratownika na łańcuchu przeżycia. Deltamed jest użytkownikiem defibrylatorów ZOLL AED PLUS od 5 lat.
Defibrylator ZOLL AED PLUS jest wyposażony w nowoczesną elektrodę mierzącą jakość resuscytacji: tempo i głębokość uciskania klatki piersiowej. Urządzenie udziela również porad głosowych do poprawy czynności ratowniczych.
Licznie przybyli goście pikniku mogli również zobaczyć wyposażenie specjalistyczne ambulansów Deltamedu typu A, B i C.