ZADZWOŃ 519 179 707


Festiwal Ziemniaka 2017


W niedzielę 1 października 2017 r. w Muzeum Wsi Radomskiej po raz 17 odbył się "Festiwal Ziemniaka". Zespoły medyczne Deltamedu zabezpieczały uczestników festiwalu pod względem medycznym. Na naszym stoisku zorganizowaliśmy punkt pomiaru poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego krwi i saturacji. Zainteresowaniem cieszyła się pulsoksymetria - to nieinwazyjna metoda monitorowania saturacji, czyli wysycenia tlenem hemoglobiny krwi tętniczej (SaO2) oraz częstotliwości tętna.

Nasze stoisko medyczne odwiedziło ponad 500 osób.
Badania były bezpłatne i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających w tym dniu skansen.
Chętni uczestniczyli też w atrakcjach przygotowanych przez skansen. Uczestniczyli w wykopkach i piekli ziemniaki w popiele. W skansenie można było odwiedzić stanowiska przygotowane przez koła gospodyń z różnych zakątków regionu radomskiego. Panie serwowały potrawy z ziemniaków - placki ziemniaczane, porkę, parzybrodę. Były też pierogi i racuchy, które cieszyły się powodzeniem wśród zwiedzających.
Podczas festiwalu został rozstrzygnięty konkurs na potrawę regionalną z ziemniaków. Czteroosobowemu jury przewodniczył Pan Karol Okrasa.