ZADZWOŃ 519 179 707


Udział zespołu medycznego Deltamed w lekcji bezpieczeństwa na wypadek aktu terroryzmu w ZDZ Radom


W dniu 28 marca 2017 r. na terenie Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu zostały przeprowadzenie ćwiczenia praktyczne inscenizujące wejście uzbrojonego napastnika na teren szkoły.

Zespół ratownictwa medycznego Deltamed zabezpieczał ćwiczenie w którym udział brali policjanci Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Po odbiciu zakładników ewakuowali młodzież ze szkoły i dokonali sprawdzenia budynków pod kątem podłożenia ładunków wybuchowych oraz przebywania osób mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa uczniów. Ćwiczenie to było podsumowaniem zajęć profilaktycznych, które prowadzone były we wszystkich szkołach ZDZ w Radomiu. Celem zajęć było zapoznanie młodzieży z zasadami zachowania na miejscu zdarzenia o charakterze terrorystycznym.

Ćwiczenie zostało przeprowadzone sprawnie i bezpiecznie a nasz zespół nie musiał udzielać uczestnikom pomocy medycznej. Udział w tym ćwiczeniu był też cennym doświadczeniem dla naszego zespołu ratownictwa medycznego i pozwolił nam na zdobycie nowych umiejetności podczas działań ratowniczych w przypadku wystąpienia zagrożenia trerorystycznego.